2019 Harvard Legal Technology Symposium Bostonis

ExtendLaw asutaja osales  Harvardi õiguse ja tehnoloogia seltsi poolt korraldatud 2019. aasta Harvardi õigustehnoloogia sümpoosionil  12. – 13. septembril 2019 Bostonis.  

Harvardi õiguse ja tehnoloogia selts on 2018.a loodud Harvardi õigusekooli (Harvard Law School) tudengite  selts, mis ühendab õiguse ja IT valdkonda.

Sümpoosionil  arutati kolme laia ja omavahel seotud teemat:

1. Kuidas mõjutab tehnoloogia õiguspraktikat?

 2. Kuidas peaks juriidiline haridus reageerima õigustehnoloogia kasvavale tähtsusele?

 3. Kuidas muudab tehnoloogia praktiseerivate juristide ja õiguskoolide lõpetajate seaduslikku karjääri?

Sümpoosionil oli mitmeid paneele, kus arutati kuidas tehnoloogia saaks täiustada ja kujundada õigustööd ja seal esinesid mitmed tuntud õigustehnoloogia spetsialistid

https://orgs.law.harvard.edu/techsoc/2019-legal-technology-symposium/

 

http://orgs.law.harvard.edu/techsoc/files/2019/09/LegalTech_Agenda.pdf

Legal Hackers International Summit New York´is

ExtendLaw asutaja  osales 13.09.2019 - 15.09.2019 Legal Hackers rahvusvahelisel kohtumisel (Legal Hackers  International Summit Bostonis, NY`s). 

Legal Hackers on loodud 2012 ning tänaseks muutunud suurimaks ülemaailmseks õigusliku innovatsiooni kogukonnaks, millel on ligi 100 allüksust, sh ka Eestis. ExtendLaw asutaja Evert Nõlv on Eesti Legal Hackers üheks kaaskorraldajast.  

(https://legalhackers.org/summit2019/)Valminud on KOV õigusaktide otsing

Meil on hea meel teatada, et valminud  on  esimene  kohalike omavalitsusüksuste õigusaktide otsingusüsteem, mis kuvab tulemused käänetest sõltumatult ning arvestab haldusreformi käigus toimunud haldusterritoriaalse korralduse muutmist.

Kuna paljud enne haldusterritoriaalse korralduse muutmist kehtinud KOV õigusaktid (korrad, eeskirjad jne) kehtivad uute õigusaktide vastuvõtmiseni edasi sellel territooriumil, kus nad olid enne ühinemist kehtestatud, on see muutnud kehtivate aktide leidmise aeganõudvaks ja koormavaks.  

Nüüd on lisaks kohtulahenditele ja seadustele võimalik  otsida õigusalase info otsinguportaalis Legal.ee ka kõiki KOV-de  õigusakte sõna või fraasi  ning konkreetse kohaliku omavalitsusüksuse järgi (praegu kehtiva nime järgi).

Otsingutulemused kuvatakse kontekstiga koos akti pealkirjale linkimise võimalusega, mis viib kehtiva aktini Riigi Teataja ( www.riigiteataja.ee) lehel.

 

Õigusalase info otsinguportaali on võimalik kasutada kõikidel  xLaw lepingulised kasutajatel, logides sisse oma personaalse xLaw kontoga.  Vaata lähemalt : https://extendlaw.com/legal-ee

 

Oleme ajutiselt ka kõigile tasuta avanud KOV õigusaktide otsingu eraldi lehel aadressil:  kov.legal.ee

 

NÄITED :